جدیدترین خبرها
اخذ 15 امتیاز بازاموزی برای متخصصین اورولوژی، متخصصی زنان، پزشکان عمومی و ...

اخذ 15 امتیاز بازاموزی برای متخصصین اورولوژی، متخصصی زنان، پزشکان عمومی و …

۱۶ بهمن ۱۳۹۶


تمدید مهلت ارسال مقاله

 با توجه به استقبال علاقمندان برای ارائه مقاله و درخواست مکرر از دبیرخانه …

۳ دی ۱۳۹۶


هزینه های ثبت نام

هزینه های ثبت نام در کنگره بر اساس مقطع …

۲۷ آذر ۱۳۹۶


آغاز ثبت نام کنگره

ثبت نام در دومین کنگره سلامت مردان-ناباروری مردان از 17 آذر ماه 1396 آغاز  و  تا …

۲۷ آذر ۱۳۹۶


تاریخ های مهم

تاریخ شروع پذیرش مقالات: 1 شهریور 1396 تاریخ خاتمه …

۱۷ مهر ۱۳۹۶


آغاز پذیرش مقالات

فراخوان مقاله دومین کنگره سلامت مردان-ناباروری مردان از 1 شهریور ماه آغاز خواهد …

۱۷ مهر ۱۳۹۶

ناباروری همواره یک مشکل اساسی در جوامع بشری بوده است. یکی از نخستین نوشته های ثبت شده در رابطه با باروری مربوط به ˈعلی بن عباس اهوازیˈ پزشک ایرانی قرن سوم هجری است که در کتاب ˈالطب الملکیˈ به تشریح ساختمان رحم و نقش آن در زایمان پرداخته است.
اولین اقدام در درمان های نوین ناباروری به دهه ٦٠ میلادی بازمی گردد که ˈرابرت جی ادواردزˈ در سال ١٣٤٨ شمسي (١٩٦٩ ميلادي) موفق به انجام نخستین لقاح خارج رحمی یا IVF شد و به همین دلیل نیز نوبل پزشکی را دریافت کرد، با این وجود نخستین نوزاد به روش IVF در سال ١٣٦٦ شمسي (١٩٨٧ ميلادي)متولد شد.
نرخ ناباروري در جهان حدود ١٥ درصد بوده يعني حدود ۱۵درصد زوجها در جهان دچار مشکل ناباروری هستند كه در اين ميان متاسفانه نقش مردان در اغلب موارد اندك فرض ميشود درحاليكه 50 درصد مشکل ناباروری در زوج ها مربوط به مردان است. امروزه بسیاری از مشکلات ناباروری در مردان قابل رفع بوده و جهان در درمان ناباروری بسیار موفق عمل کرده است. اين موضوع باعث گرديده تا يكي از محورهاي مهم دومين كنگره سلامت مردان-ناباروري مردان به غفلت در موضوع ناباروری مردان اختصاص داده شود و به عبارتي به نقد نظريه اي پرداخته شود كه معتقد است ناباروري مقوله اي مربوط به زنان بوده و ارزيابي مردان در اين نگرش مغفول مانده است.  همزماني كنگره با هفته سلامت مردان نيز اين فرصت را به دست ميدهد تا مبحث مهم سلامت مردان نيز مورد بحث قرار گيرد. علاوه بر اين مقالات متنوع در زمينه علوم باروري و سلامت مردان نيز توسط پژوهشگران گرامي كشور در اين كنگره مطرح ارائه خواهد شد.
مفتخرم به عنوان دبير دومين كنگره سلامت مردان-ناباروري مردان و عضو كوچكي از جامعه بزرگ پزشكي از عموم اساتيد، انديشمندان و همكاران گرامي جهت شركت در كنگره فوق دعوت بعمل آورده و اعلام نمايم كه در كنگره فوق تلاش بر اين است كه با حضور انديشمندان گروههاي پزشكي، اعضاء محترم هيئت علمي دانشگاههاي كشور و متخصصان گرامي به بحث و تبادل نظر پيرامون سلامت مردان، ناباروي و نقش مردان در ناباروي و توسعه سياستهاي جمعيتي كشور بپردازيم كه مسلما فرصت خوبي براي استفاده بهينه از تجربيات اساتيد حوزه هاي مختلف در پيشرفت علمي و عملي كشور عزيزمان خواهد بود.


دكتر عليرضا خردمند

دبیر علمی دومین کنگره سلامت مردان


حامیان کنگره